Jsem si jistá, že dokážete vymyslet nespočet důvodů, proč byste za svým snem jít neměli. Jakmile jde totiž o něco, co by nám zabralo více času a úsilí, než je nám pohodlné, automaticky si začneme vytvářet myšlenky, které nás od konkrétní věci odrazují.

Proč se ale místo toho nezamyslet nad tím, proč byste za svými sny jít měli? Zde je hned několik důvodů!

1.) Dobrý pocit z toho, že něco děláte pro svůj sen

V podstatě stačí jen málo, ale pokaždé, kdy něco uděláte pro to, abyste se alespoň maličko přiblížili ke svému cíli, budete mít dobrý pocit sami ze sebe – mnohem lepší, než když splníte nějakou ze svých povinností. Bude to něco, co budete dělat navíc a hlavně kvůli sobě.

2.) Čas plyne rychle

Možná je to právě čas, který vás odrazuje od vašeho snu. Říkáte si, že to bude trvat hrozně dlouho, než se vám podaří dostat se tam, kam chcete. A tak raději neděláte nic. Určitě jste se ale někdy dostali do situace, kdy jste si pomysleli: „Kdybych začal/a před pár dny/týdny/měsíci/lety, mohla bych už být někde úplně jinde.“ A to samé si můžete pomyslet i za pár let. Co se tím snažím říct?

Buďto za pár let budete žít život, jaký chcete, právě díky tomu, že jste se odhodlali začít něco dělat pro svůj sen. Nebo budete přesně tam, kde jste teď. První možnost zní lépe, že? To, co uděláte dnes, děláte pro svou budoucnost. Čas totiž plyne rychle a ačkoliv to může trvat několik let, nakonec se vaše snaha vyplatí.

3.) Štěstí, které plyne ze stanoveného cíle, kterým žijete

Každý z nás hledá jakýsi smysl života. Tím vaším se může stát právě váš sen. Štěstí jako takové je samozřejmě volba každého z nás, ale díky tomu, že dáte svému životu směr, kterým se chcete ubírat, získáte nenahraditelný pocit uspokojení z každého kroku, který pro svůj sen uděláte. A čím více se budete blížit, tím více štěstí vám to do života přinese.

4.) Na své sny nikdy nezapomenete

Ať se budete snažit, jak chcete, pravděpodobně nikdy nezapomenete na to, po čem toužíte. Vaše cíle se samozřejmě během života mění, ale sami dobře víme, když žijeme život, jaký chceme – a když ne.

Řekněme, že naše srdce po něčem touží a my dokážeme dobře rozpoznat, když jeho tužby nenásledujeme. I když se může zdát, že je vše v pořádku a že není nic, s čím byste měli být nespokojení, v hloubi duše víte, že je něco špatně – a že čas utíká dál a dál a vy se nikam neposouváte.

Je to tak trochu klišé, ale představte si sami sebe, až budete staří. Budete litovat toho, co jste mohli udělat, když to ještě bylo možné. Anebo můžete být šťastni, že jste si splnili to, po čem jste toužili.

5.) Vybudujete si lepší vztah sami se sebou

Během honby za svým snem se jistě setkáte se spoustou věcí, které vám nebudou zrovna příjemné. Budete se potýkat se zklamáním, s těžkou prací, která se někdy bude zdát zbytečná. Právě ale díky tomu si vytvoříte lepší vztah se sebou samým. Poznáte, kým opravdu jste a co od sebe můžete čekat. A to zejména v pozitivním slova smyslu.

6.) Každý den máte nekonečno možností

Nikdy nevíte, co se může stát. Každý den má toho tolik co nabídnout. Možná potkáte někoho, kdo bude důležitou součástí vašeho snu nebo vám s ním výrazně pomůže. Možná narazíte na nějakou skvělou příležitost. Třeba díky tomu změníte práci, možná se přestěhujete na místo, kde budete žít svůj vysněný život. Jeden jediný den může změnit vše.

7.) Nebudete pokračovat v cestě, která vás nenaplňuje

Život je vzácný dar. Stejně tak i čas, který je u každého z nás omezen. Pokud budete pokračovat v něčem, co vás činí nešťastnými, ať už jde o špatnou práci nebo třeba vztah, tento čas vám později bude velmi chybět. Nevěnujte ho proto něčemu, co za to nestojí.

8.) Všechno je jen ve vašich rukou

Pokud jde o váš sen, je jen na vás, jakým způsobem na něm budete pracovat a kolik úsilí do něj vložíte. Nikdo vám nebude nadávat, když uděláte něco špatně. Nikdo vám nestanoví, kolik času do něj máte investovat. Nejde o žádný závod nebo soutěž.

Všechno záleží na vás.

9.) V celém světě není nikdo jako vy

Toto je jedno z dalších velkých klišé, ale něco na něm zkrátka je – každý jsme jedinečný. Každý z nás má jedinečné schopnosti, talenty, znalosti a vlastnosti. Nenašli byste jediného člověka, který by byl úplně stejný, jako vy. Nenechte se ovlivnit tím, co vidíte kolem sebe. Nesnažte se být někým jiným.

Tím, jakým způsobem věci děláte, jak k nim přistupujete, můžete dokázat něco, co nikdo jiný ještě nedokázal. A ani to zdaleka není třeba k tomu, abyste se cítili naplněni.

Žijte každým dnem pro to, co doopravdy chcete. Buďte tím, kým jste. A ať děláte cokoliv, dělejte to s láskou a v souladu s tím, v co věříte.

Jaký bude váš první krok k vašemu snu?

Vivian

7 thoughts on “9 důvodů, proč byste měli jít za svými sny”

 1. Nádherný článek. Člověk třeba tyto věci ví…ALE vždy je dobré si je připomenout, přečíst, nejlíp s šálkem čaje/kávy. Navíc jsem zrovna dnes na svém blogu psala mini příspěvek a tvůj článek ho tak akorát krásně doplňuje.

 2. Je důležité mít sny a jít si za nimi, bez toho je život takový suchý. A ani se člověku nemusí splnit – důležitá je cesta, protože na ní nalezne nejvíc, sílu, zkušenosti a víru v sebe.

  Průšvih ovšem nastává, když máte sny a plníte, plníte a ony přitom nejsou takové, jaké jste si vysnili. Dopadají úplně jinak, ten pocit není takový skvělý. To se mi často stává, protože jsem zvyklá si věci malovat daleko dopředu. Ale i to se člověk musí naučit – neočekávat příliš a neplánovat do detailů. Lépe se tak předejde takovýmhle zklamáním.
  Ale je to těžký, jsme přeci jenom lidi 🙂

  1. Krásně napsáno. Taky si myslím, že důležitá je právě ta cesta. Ono nikdy nic není přesně tak, jak si člověk naplánuje. Možná je to tak dobře – kdyby všechno dopadlo tak, jak si nalajnujeme, byla by to trochu nuda.
   Důležitý je mít neustále něco, co nás požene kupředu. Nezastavit se na jednom bodě.

 3. Dneska jsem psala článek na podobné téma. Sice trochu osobnější, ale smyslem bylo sdělit podobnou myšlenku. A teď narazím na podobný článek. Náhaoda? Nemyslím si 🙂

 4. Thanks for every one of your efforts on this web page. Kate enjoys making time for investigations and it’s obvious why. A number of us notice all regarding the compelling tactic you give very useful tips and tricks via your web blog and recommend contribution from other ones on the idea and our simple princess is truly starting to learn a lot of things. Have fun with the remaining portion of the new year. You’re performing a fabulous job.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *