Udělám pouze rychlý souhrn, protože se chystám psát podrobný článek o tom, co to bullet journal vlastně je, jak ho využít a kde čerpat inspiraci.

Jde vlastně o deník, zápisník a plánovač v jednom. Pokud jste typ člověka, který má všechny věci rozdělené do několika sešitů, píše si poznámky náhodně na papírky nebo do počítače, bullet journal vám usnadní hodně práce. Můžete si do něj napsat cokoliv – vaše sny, měsíční, týdenní i denní plány, oblíbené knížky nebo filmy, případně to, na co se chcete podívat, nebo přečíst. Možnosti jsou opravdu neomezené – je jen na vás, jaký bude obsah vašeho journalu.

Já jsem se k němu dostala naprosto náhodně. Narazila jsem na youtube kanál (odkaz), který se věnuje art journalu a moc mě to zaujalo. Avšak místo čistě uměleckého sešitu jsem chtěla něco, kam si budu moct psát úplně všechno. A tak jsem začala tak nějak postupně, malými krůčky. Až později jsem zjistila, že existuje i bullet journal a neskutečně mě to uchvátilo. Dává prostor mé kreativitě, aniž bych tomu musela věnovat spoustu času. Jsem díky němu více organizovaná, mám všechny věci na jednom místě a pořád můžu hledat nové nápady a inspirovat se ostatními.

Využívám k němu různé fonty, tabulky, seznamy, nálepky, kreslím si do něj sem tam nějaké obrázky a vždycky se těším na to, až si k němu každý den sednu a vymyslím zase něco nového.

Tímto bych se s vámi chtěla podělit o několik stránek, které jsem popsala v posledních dnech a které se mi moc líbí. Mám pocit, že čím víc se tomu věnuju, tím lépe mi to jde a o to víc mě to baví.

V další části této minisérie vám ukážu, co používám na tvorbu bullet journalu a čím ho zdobím. Dozvíte se také, kde čerpat inspiraci. Pro dnešek tedy končím tento krátký článek a brzy se můžete těšit na druhou část. Pokud chcete být mezi prvními, kdo se dozví o nových článcích, můžete mě odebírat pomocí emailu – najdete dole v menu.

Předchozí článek: Dospělost- kdy a čím začíná? Aneb 8 věcí, které vás posunou vpřed

bullet journal

bullet journal

bullet journal

bullet journal

bullet journal

bullet journal

bullet journal

bullet journal

bullet journal

Předchozí článek: Dospělost- kdy a čím začíná? Aneb 8 věcí, které vás posunou vpřed

 

16 thoughts on “Můj bullet journal – 1. část”

 1. Několikrát jsem zkoušela si něco takovýho vyrobit, ale po chvilce jsem na to prostě zapomněla. Hrozně ráda bych měla nějaký diář, jenže na to, abych si ho udělala na míru, jsem hrozně líná řiť.
  Vždycky hrozně obdivuju tyhle krásný sešítky a jsem na sebe naštvaná, že nemám dost trpělivosti, abych si nějaký taky takhle předkreslila. TwT

  1. Já jsem taky předtím měla spoustu různých deníků, vždycky jsem milovala takový ty pěkný sešity, kterým v papírnictví prostě neodoláš 😀 Pak jsem vždycky napsala pár zápisů a tím to haslo. Tohle mě ale fakt hrozně baví, protože mám ráda věci na jednom místě a k tomu potřebuju dělat něco aspoň trochu kreativního, takže tohle je pro mě ideální. 🙂 Ale tak to zkus, vůbec to nemusí vypadat takhle, já začínala tím, že jsem si jen nadepsala den a sepsala si seznam úkolů na ten den a na konci dne nejlepší zážitky z něj, to bylo všechno. Až nějak postupně jsem se k tomu dopracovala. Taky jsem si myslela, že bych na tohle neměla trpělivost 😀 ale je to skvělej relax.

   1. Já mám v hlavě hromadu nápadů, jenže na to prostě nejsem dostatečně trpělivá. Jako kreativní záležitost mám psaní, ale ten diář chci taky! Asi se halt budu muset smířit s něčím z papírnictví. 😀

 2. Tak to je nádhera! Já tohle hrozně obdivuju, taky bych něco takového chtěla mít, ale nemám na to dost trpělivosti. Skončila jsem u oddělených deníku a bloků, každý na něco jiného. Ale není to ani zdaleka tak pěkné, jako to máš ty ♥

  1. Moc děkuju! 🙂 Ale já věřím, že bys to zvládla. Myslíš, že já to všechno vymejšlím z hlavy? Vůbec ne 😀 Většinu věcí a nápadů kopíruju od jiných lidí, co dělaj bullet journaly. Nejlepší na tom je, že čím víc „kopíruješ“ a inspiruješ se, tím víc si nacházíš vlastní styl a potom zjistíš, že spoustu věcí už ani nemusíš kopírovat. Fakt to není o žádný námaze nebo trpělivosti, pro mě je to ten největší odpočinek.

 3. Dlouho jsem hledala ten pravý diář. Žádný mi nijak extra nevyhovoval. Pak jsem ale objevila bullet journal a zamilovala jsem se. Mám ho sice jen 3 měsíce, ale vypadá to, že už u této formy plánování a kreslení v jednom zůstanu. Ten tvůj je moc krásný a kreativní 🙂 . Kdybys chtěla, můžeš se podívat na můj instagram ohledně bullet journalu : https://www.instagram.com/bujo.czech/ 🙂

  1. Já taky, hledala jsem prakticky celej život a nikdy jsem u ničeho nevydržela dýl jak pár dní 😀 Bullet journal si vedu cca 2 měsíce a baví mě to pořád víc. Moc děkuju!
   Koukala jsem na tvůj instagram, moc se mi líbí! Jenom teda já osobně raději používám čistej papír, čtverečky a linky mě hrozně rozptylujou 😀 Jinak, ten doodle kalendář je boží! ^^

 4. Ráda si prohlížím obrázky vydařených bullet journalů, dollerů a podobných srandiček, ale sama si nic v tomhle stylu pořizovat nehodlám. Zvýhodňuje to lidi, kteří mají literární talent a ten já opravdu nemám. Aby takový můj zápisník k něčemu vypadal, musela bych na to vynaložit spoustu času a ten prostě vložím do něčeho užitečnější, koupím si levný diář a vše důležité si zapíšu tužkou nebo propiskou. Na vzpomínky mám deník, na citáty a zápisky o vděčnosti speciální blok a jsem tak spokojená. Tvůj bullet journal je opravdu krásný, snad ti dělá radost 🙂

  1. Určitě je pravda, že to není pro každýho, každýmu vyhovuje něco jinýho 🙂 Bylo by zbytečný vkládat energii do něčeho, co tě ani nebaví, nebo tomu nechceš věnovat čas, to je jasný. Já to dělám prostě proto, že mě to hrozně baví a uklidňuje, takže si k tomu ráda třeba na hodinku sednu a úplně se u toho ponořím do svýho světa.
   Děkuju! Radost mi dělá a doufám, že u něj vydržím dlouho. Budu se snažit se zlepšovat.
   Díky za komentář! 🙂

  1. Koukala jsem na tvý stránky a ten styl journalu se mi moc líbí :)) v jednoduchosti je síla! Já si taky hrozně ráda prohlížím tyhle sešitky, hlavně na Pinterestu 😀 člověk tam nasbírá hrozně moc inspirace.
   A děkuju, určitě ještě napíšu článek o mý sbírce věcí k tvoření a psaní a přidám i další fotky ze sešitu 🙂

 5. To vypadá hrozně krásně, já se vždycky do něčeho takového pustím, ale pak mě to omrzí. :/ Líbí se mi, když jsou takhle ty sešítky plné, není tam skoro žádné prázdné místo, máš to nádherně barevné a moc krásně píšeš. ^.^

  1. Děkuju moc! Pro mě to je první deník, kterej mě zatím neomrzel, tak doufám, že u toho vydržím 🙂 Určitě bys to taky zvládla! Je třeba z toho udělat každodenní zábavu, ne povinnost 🙂 Když se mi do toho nějakej den nechce, tak to prostě nedělám. Ale to se mi moc často nestává 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *