Je to přibližně rok, co jsem začala natáčet videa na Youtube pod jménem Manerys Black, ale záhy jsem kanál přejmenovala na Vivian Vein, jméno, které používám doteď. Začala jsem v podstatě s takovou nejasnou vizí a ani jsem přesně nevěděla, co chci točit, ale věděla jsem, že bych se na Youtube chtěla jednou prosadit, protože mě točení videí už dřív lákalo.

Potom jsem natočila video, které mělo 150 tisíc zhlédnutí a mně najednou přibylo okolo 4000 odběratel. Možná spíš nezaslouženě, těžko říct. Jenomže postupem času jsem měla pořád méně času na točení, kolikrát se mi do toho ani nechtělo a pořád mě štvalo, že jsem třeba delší dobu nic nevydala, ačkoliv jsem věděla, že s každým dalším videem mi přibývá více a více odběratel.

Už několik měsíců bojuju s tím, co mám vlastně upřednostnit. Mám totiž strašně moc věcí, které chci dělat, a některé jsou zkrátka o něco důležitější, než ty ostatní. Začala jsem pracovat na vlastním projektu, o kterém si myslím, že má velkou budoucnost. Trávím nějaký čas čtením, tvořením, a samozřejmě práce je také nedílnou součástí života, která nám bere nejvíce našeho času. Za několik posledních měsíců se toho hromadilo pořád víc a víc, až mi to nějak přerostlo přes hlavu. Byla jsem frustrovaná z toho, že je tolik věcí, které bych chtěla dělat, ale nemám na to prostě čas ani kapacitu. A tak jsem se rozhodla vytřídit z mých aktivit to, co pokládám za nejméně důležité a co mě momentálně baví nejméně, a bohužel je to právě natáčení videí.

Ačkoliv má spousta lidí jiný názor, já osobně se na sebe nerada koukám ve videích a poslouchám se. Nepřináší mi to žádnou radost z toho, že jsem udělala dobré video, i když třeba opravdu dobré bylo. Špatně si hledám čas, ve kterém videa točím – musím se na video nějak upravit, najít dobré světlo, natočit ho, sestříhat ho. A na začátku videa samozřejmě stojí nápad, koncept. Někomu se může zdát, že je to snadné – vymyslet a natočit video, potom ho nějak sestříhat, aby se neřeklo a jednoduše nahrát na Youtube. Ono ale jedno video se vším všudy zabere klidně i 10 hodin, tedy celý den – a právě tenhle čas navíc já bohužel nemám a ten, co mám, raději věnuju věcem, které pro mě mají větší smysl – čas strávený s přítelem a pejskem, pracování na mém snu, vaření, čtení, tvoření. Myslím, že zkrátka nemá moc smysl nutit se do něčeho, kde ten smysl nevidím.

To samozřejmě neznamená, že už nikdy nic nenatočím. Jednou za čas něco určitě přibude, ale nebude to často. Spíš bych se ráda věnovala psaní článků na tyto stránky – psaní je pro mě neskutečně oddechová činnost. Nemusím se upravovat, abych mohla napsat článek. Místo stříhání zkrátka jen vymažu to, co se mi nepozdává. A když se článek nakonec rozhodnu nezveřejnit, nemusím litovat, že jsem nad ním strávila několik hodin a dala do něj spoustu energie a nervů. Můžu konečně víc fotit, když si nemusím lámat hlavu s natáčením.

Ráda bych se trochu víc věnovala i své facebookové stránce. Článků bude určitě o dost víc, než videí – ráda bych alespoň jednou týdně přidala jeden článek. Také bych chtěla sem tam dělat nějaká živá vysílání, kde bych si s vámi ráda popovídala. Vzhledem k tomu, že celkově nejsem moc aktivní, mě dle mého názoru až tolik lidí nesleduje, ale pro ty, co by v tom rádi pokračovali, určitě sledujte mojí FB stránku, kam budu přidávat všechny aktuality.

Omlouvám se těm, kteří mě sledovali a těšili se na další moje videa – určitě nekončím úplně, ale aktivně natáčet určitě nebudu, zato se můžete těšit na (doufám) super články. Moc vám děkuju za podporu!

One thought on “Končím s Youtube?”

  1. Myslím, že není nic špatného na upřednostnění blogu před vlogem. Blog žere méně času a čtenáři bývají přívětivější, než youtube diváci. 🙂 Přeji hodně štěstí v dalším psaní! Yorii

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *